فرماندار شهرستان رشتخوار
خالقداد عرب

    .     .     .
۱۳۹۷/۱۰/۱۸

به ریاست فرماندار رشتخوار:

نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان رشتخوار در محل سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد

روابط عمومی فرمانداری شهرستان رشتخوار

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رشتخوار: نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان رشتخوار به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه، مدیر آموزش و پرورش و سایر اعضای این شورا در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

خالقداد عرب فرماندار شهرستان رشتخوار در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از پیگیری ها و تلاش های مدیریت آموزش و پرورش شهرستان، عنوان کرد: بدرستی دغدغه ما در بحث آموزش نیروی انسانی، دغدغه ای جدی است و ما بارها در جلسات مختلف موضوع آموزش را تاکید کردیم و از متولیان این حوزه خصوصا آموزش و پرورش و مرکز فنی و حرفه ای انتظار داریم که به جد پیگیر پرورش و تربیت نیروی کار برای پروژه های فولادی که در آینده در این شهرستان راه اندازی می شود، باشند.
نماینده عالی دولت با عنایت به اینکه پروژه های فولادی در چند سال آینده نیاز به نیروی متخصص دارد، افزود: شهرستان رشتخوار پروژه فولادی را در دستور کار خود دارد و قطعا این پروژه های عظیم تا چند سال آینده به بهره برداری خواهد رسید و با توجه به اینکه این کارخانه ها نیروی متخصص و کارآمد لازم دارد، بهتر است از هم اکنون به فکر آموزش نیروی بومی باشیم.
عرب تصریح کرد: بسیاری از فارغ التحصیلان منطقه ما در هنگام انتخاب رشته دقت لازم را رعایت نمی کنند و والدین هم فرزندان خود را توان سنجی فکری نمیکنند تا علاقه آنان را نسبت به رشته های تحصیلی بدانند و همچنین به فکر آینده اشتغال آنان هم نیستند، در این راستا مدیران و مشاورین حوزه آموزش و پرورش باید وارد صحنه عمل شوند و والدین و دانش آموزان را مشاوره و راهنمایی کنند تا فرزندان سرزمین ما در آینده دچار مشکلات عدم دقت در رشته تحصیلی خود نشوند.
فرماندار رشتخوار اذعان داشت: ظرف چند سال آینده مجتمع های فولادی راه اندازی می شود ما از هم اکنون باید به فکر تامین نیروی انسانی باشیم تا موقع فراخوان نیرو فرزندان همین منطقه جذب شرکت های فولادی شوند و سرمایه گذار به فکر تامین نیروی کار از بیرون از شهرستان و یا شهرهای دیگر نباشد، فرزندان رشتخوار باید از الان آموزش داده شوند تا آمادگی لازم برای ارائه خدمت در سال های آتی را داشته باشند.
در ادامه جلسه قاسمپور مدیریت آموزش و پرورش شهرستان رشتخوار با اشاره به دستور کار جلسه که توزیع متوازن رشته های تحصیلی بود، گفت: دغدغه دانش آموزان ما امروز بحث تعیین رشته تحصیلی است و به مراتب دغدغه آموزش و پرورش استان و وزارت خانه هم همین می باشد و توصیه آنان رشته های فنی و کار دانش به دانش آموزان است در این زمینه آموزش و پرورش شهرستان هم برنامه ریزی های مدنظر را انجام داده تا آینده نگری لازم در جهت جذب هنرجویان به رشته های مدنظر وزارت خانه و توسعه متوازن رعایت شود.
محمد قاسمپور در ادامه گزارشی از وضعیت رشته های موجود در شهرستان ارائه داد و افزود: در شهرستان ما با تعدادی دبیرستان متوسطه دوم، هم شبانه روزی و هم عادی در رشته های نظری و تعدادی هم هنرستان شبانه روزی وجود دارد و ما تلاش داریم به نحو مطلوب توسعه متوازن رشته ها در رشتخوار انجام شود.
مدیریت آموزش و پرورش رشتخوار عنوان کرد: در سال تحصیلی 97_98 با کاهش تعداد دانش آموزان در هنرستان ها مواجهه شدیم که این امر آسیب شناسی شد و یکسری علل کلی در شهرستان از قبیل؛ عدم اطلاع رسانی صحیح به اولیاء- عدم ورود و کمک نهادها به حوزه آموزش و پرورش- عدم استفاده از ظرفیت ائمه جمعه، شوراها و دهیاران و ... باعث این اتفاق شده بود.
قاسمپور در پایان گفت: با توجه به اینکه بحث اقتصاد و مهارت آموزی در اولویت است باید به جذب بیشتر هنرجو به هنرستان ها بپردازیم و در این را از نهادهای مربوطه کمک بگیریم تا بحث توسعه متوازن به حد معمول خود برسد.


منبع : زیرپرتال فرمانداری رشتخوار
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۳۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان