فرماندار شهرستان رشتخوار
خالقداد عرب

    .     .     .
۱۳۹۹/۰۴/۰۴

فرماندار رشتخوار:

یادواره شهدا باید در شان و منزلت واقعی شهیدان برگزار گردد

روابط عمومی فرمانداری شهرستان رشتخوار

فرماندار رشتخوار گفت: یادواره شهدا باید در شان و منزلت واقعی شهیدان برگزار گردد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رشتخوار، خالقداد عرب روز گذشته در جلسه هماهنگی یادوراه شهدای شهرستان رشتخوار ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر و همچنین آغاز دهه کرامت، گفت: ستاد برگزاری یادواره شهدا باید در این شهرستان تشکیل شود و کمیته های زیر مجموعه این ستاد فعال گردد تا برای برگزاری هر چه باشکوه تر کنگره شهدا در سال 1400 در تربت حیدریه و یادوراه شهدای شهرستان در سال جاری تلاش شود.
فرماندار رشتخوار در ادامه بیان کرد: دستگاه های اجرایی منتخب در هر کمیته بر اساس شرح وظایفی که مشخص شده وظایف خود را انجام خواهند داد تا یادواره شهدای این شهرستان در شان و منزلت واقعی شهدا برگزار گردد.
وی در ادامه تاکید کرد: اقدام بعدی مسئولین شهرستان رشتخوار حضور پررنگ و معنادار در کنگره و یادواره شهداست که بصورت متمرکز در سال 1400 در تربت حیدریه برگزار خواهد شد.
سرهنگ حمیدرضا نامور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه رشتخوار، در ادامه جلسه هماهنگی یادواره شهدا، بیان کرد: کنگره 18000 شهید استان خراسان رضوی در سال 1400 بصورت متمرکز در چهار شهرستان استان خراسان رضوی برگزار می شود و شهرستان رشتخوار هم در این مراسم که بصورت متمرکز در تربت حیدریه برگزار خواهد شد، شرکت می نماید.
فرمانده سپاه رشتخوار اظها داشت: محور متمرکز برگزاری کنگره شهدا در شهرستان تربت حیدریه شامل شهرستان های زاوه، مه ولات، رشتخوار و خود تربت حیدریه می شود و به دلیل اینکه این شهرستان ها بیش از 1000 شهید دارند، بر همین اساس کنگره شهدای این منطقه احتمال به یقین سال آینده در تربت حیدریه برگزار خواهد شد.
وی در ادامه تصریح کرد: 11 کمیته فعال در برگزار کنگره شهدای تربت حیدریه و یادواره شهدای شهرستان رشتخوار تشکیل شود و با هماهنگی و برنامه ریزی این کمیته ها اولین یادواره شهدای شهرستان با دعوت از تمامی خانواده های شهدا و ایثارگران در سال جاری برگزار خواهد شد.
نامور گفت: باید تلاش شود آثار شهدای رشتخوار جمع آوری و در قالب یک کتاب تدوین گردد زیرا منبعی خاصی درخصوص زندگی نامه و خاطرات شهدا در این شهرستان نداریم و از اداره بنیاد شهید درخواست داریم تا آثار شهدا را برای نسل های آینده جمع آوری نماید.
وی با اشاره به اینکه بازدید و دلجویی از خانواده معظم شهدا وظیفه همگانی است، تاکید کرد: سرکشی از خانواده های معزز شهدا و ایثارگران باید بصورت هدفمند و با رعایت مسائل بهداشتی برنامه ریزی شود و همزمان با این برنامه از خانواده های معزز شهدای والامقام آثار بجا مانده از آنان گردآوری گردد.


منبع : زیرپرتال فرمانداری رشتخوار
تعداد بازدیدها : ۱۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان