فرماندار شهرستان رشتخوار
خالقداد عرب
فرماندار شهرستان رشتخوار

    .     .     .
۱۴۰۰/۰۱/۳۱

استانداری خراسان رضوی برای انعکاس مشکلات واحدهای تولیدی فراخوان داد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب و تحقق شعار "تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها" در سال جاری به توصیه استاندار، فراخوانی برای انعکاس موانع و مشکلات واحدهای اقتصادی منتشر شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مرتضی اشرفی با اعلام این خبر اظهار کرد: در این فراخوان از همه تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی استان دعوت به عمل آمده است تا مشکلات و موانع پیش روی تولید و سرمایه گذاری را برای بررسی، رفع مشکل و مانع‌زدایی به دبیرخانه ستاد شبانه روزی رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری مستقر در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان منعکس کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی به تشریح رفع مشکلات واحدهای تولیدی در سال جاری پرداخت و ادامه داد: در حال حاضر به منظور پیگیری مشکلات بخش خصوصی استان، برنامه‌ای تحت عنوان یکشنبه‌های پشتیبانی و مانع زدایی از تولید هر هفته با حضور استاندار خراسان رضوی برگزار می‌شود.
وی بیان کرد: در یکشنبه‌های پشتیبانی و مانع زدایی از تولید با حضور استاندار و مدیران اقتصادی از چند واحد تولیدی بازدید به عمل آمده و ضمن پیگیری مشکلات و برگزاری کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در محل واحد یا استانداری، تصمیمات مقتضی برای حل مشکلات آنها اتخاذ می‌شود.
اشرفی خاطرنشان کرد: امسال کمیته اجرایی بر اساس نامگذاری مبتنی بر «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» شکل گرفته است تا موانعی را که در بخش‌های مختلف تجارت خارجی، کشاورزی، تولید، صنعت و معدن وجود دارد شناسایی و برای آنها چاره‌اندیشی شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی عنوان کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، مهلت تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی در کشور به مدت ۶ ماه تمدید شده است و بدهکاران بانکی استان می‌توانند برای تسویه بدهی خود هر چه سریعتر اقدام کنند.
وی تصریح کرد: به سبب استمرار شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا و اثرات تعطیلی‌های وضع شده برای مشاغل و کسب و کارها، مهلت زمانی بند هشتم مصوبه ۱۵ آذرماه ستاد ملی مقابله با کرونا در زمینه قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی کشور به مدت ۶ ماه تمدید شد.
اشرفی افزود: بر این اساس اشخاص مشمول این قانون که تاکنون نتوانسته‌اند از مزایای آن بهره گیرند برای تسلیم تقاضا به بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی تا پایان خرداد ماه امسال، به منظور محاسبه مانده بدهی مشتری تا پایان مرداد ماه امسال و برای تسویه نقدی بدهی تا پایان شهریور ماه امسال مهلت دارند تا نسبت به تسویه بدهی خود اقدام کنند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۲۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان