فرماندار شهرستان رشتخوار
خالقداد عرب
فرماندار شهرستان رشتخوار

    .     .     .
۱۴۰۰/۰۷/۱۹

همزمان با هفته وقف انجام شد:

دیدار فرماندار رشتخوار با رئیس اداره اوقاف و امور خیریه

روابط عمومی فرمانداری شهرستان رشتخوار

فرماندار شهرستان رشتخوار همزمان با گرامیداشت هفته وقف با رئیس اداره اوقاف و امور خیریه دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رشتخوار، همزمان با گرامیداشت هفته وقف، صبح امروز خالقداد عرب فرماندار شهرستان به همراه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و حراست فرمانداری با رئیس و کارکنان اداره اوقاف و امور خیریه رشتخوار دیدار و گفتگو کرد.
فرماندار رشتخوار در این دیدار ضمن تبریک هفته وقف و با اشاره به اینکه رسالت اوقاف ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف است، گفت: در جهت ترویج فرهنگ وقف باید از واقفین در مراسمات مربوطه خصوصا در نماز جمعه تقدیر و تجلیل شود تا از افرادی که ظرفیت و توان مالی دارند در راستای نهادینه کردن سنت حسنه وقف استفاده شود.
عرب در ادامه افزود: وقف اثرات مثبتی در جامعه اسلامی دارد و موقوفات باید در راستای نیات واقف هزینه شود زیرا اگر وقف ادای دین نشود اثرات منفی بهمراه خواهد داشت. امروزه نیاز جامعه متفاوت شده و اداره اوقاف و امور خیریه در جایگاه مجری نیات واقفین باید قدم بردارد تا موقوفات در مسیر خود استفاده شوند.
وی تصریح کرد: شهرستان رشتخوار ظرفیت بسیار بالایی در زمینه موقوفات دارد اما در این حوزه تبلیغات بیشتری باید انجام شود تا نظر خیرین و مردم نسبت به این سنت حسنه جلب شود.
قابل توجه است در یکسال گذشته 13 موقوفه جدید در شهرستان رشتخوار اتفاق افتاده که از مهم ترین آنها وقف در حوزه های؛ عزاداری امام حسین علیه السلام، قرآن و عترت، دارو و درمان، مستمندان، مترددین، خانه عالم و... بوده است.


منبع : زیرپرتال فرمانداری رشتخوار
۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان