فرماندار شهرستان رشتخوار
خالقداد عرب
فرماندار شهرستان رشتخوار

    .     .     .
۱۴۰۰/۰۷/۲۱

فرماندار رشتخوار، گفت:

زعفران و پسته از مهم ترین محصولات استراتژیک در منطقه رشتخوار است

روابط عمومی فرمانداری شهرستان رشتخوار

فرماندار رشتخوار: زعفران و پسته از مهم ترین محصولات استراتژیک در منطقه رشتخوار است و باید در بحث فرآوری آن تلاش شود تا محصولات کشاورزان بصورت خام از منطقه خارج نشود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رشتخوار، جلسه کارگروه پیشرفت و آبادانی شهرستان رشتخوار ظهر امروز با حضور فرماندار رشتخوار، مسئولین جهاد کشاورزی استان، مسئولین جهاد نصر، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان، مسئول نهاد پیشرفت و آبادانی بنیاد علوی و کارشناسان مرکز پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی در محل فرمانداری برگزار گردید.
خالقداد عرب در جلسه کارگروه پیشرفت و آبادانی که با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شده بود ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین گفت: زعفران و پسته از مهم ترین محصولات استراتژیک در منطقه رشتخوار هستند و حدود 6 هزار و 700 هکتار سطح زیر کشت محصول زعفران و 8 هزار هکتار باغات پسته در شهرستان رشتخوار وجود دارد و امید است با تفاهم نامه سه جانبه ای که بین فرمانداری، جهاد کشاورزی و بنیاد علوی منعقد شده است درخصوص افزایش بهره وری محصولات کشاورزی قدم های مثمری برداشته شود.
فرماندار رشتخوار با اشاره به خشکسالی بی سابقه ای که سال جاری در این منطقه بوجود آمده است، تصریح کرد: باید تلاش کنیم از ظرفیت شهرستان در راستای فرآوری دو محصول زعفران و پسته و همچنین کشت گیاهان دارویی و کم آب طلب استفاده کنیم.
عرب همچنین در ادامه با توجه به اینکه شغل اصلی مردم منطقه رشتخوار کشاورزی و دامپروری است و بیش از 250 هزار راس دام سبک و سنگین در شهرستان وجود دارد، تاکید کرد: قطعا اگر کشاورزی پویا و فعال باشد در کنار آن دامداری هم رونق خواهد گرفت.
فرماندار رشتخوار در ادامه گفت: نهاد پیشرفت و آبادانی بنیاد علوی و مجموعه جهاد کشاورزی با رویکرد تسهیلگری و روان سازی می توانند در بحث فرآوری زعفران کمک و حمایت های لازم را داشته باشند و اجازه ندهند محصول زعفران و سایر محصولات کشاورزان بصورت خام از منطقه خارج شود.


منبع : زیرپرتال فرمانداری رشتخوار
۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان